Pomimo tego, iż STEAM coraz częściej gości w polskich szkołach, nadal dla większości nauczycieli i uczniów jest czymś nowym. STEAM to skrót od angielskich słów: Science (nauka), Technology (technologia), Engineering (inżynieria), Arts (sztuka) i Maths(matematyka).
Metodologia STEAM jest to odwrócenie tradycyjnego podejścia do nauczania i wzajemnych relacji nauczyciel – uczeń. W trakcie zajęć prowadzonych metodą STEAM zmienia się rola zarówno ucznia jak i nauczyciela. Uczeń przestaje być biernym odbiorcą wiedzy podawanej przez nauczyciela. Uczeń staje się jednocześnie naukowcem, konstruktorem, odkrywcą i inżynierem natomiast nauczyciel staje się mentorem i trenerem, który wspiera i podpowiada.
Uczniowie w trakcie zajęć nie boją się eksperymentować, uczyć się na własnych błędach, testować różne rozwiązania, uczyć się od siebie.
W nauczaniu metodą STEAM doskonale sprawdzają klocki Lego, które w połączeniu z odpowiednimi aplikacją np. RoboCamp pomagają naszym uczniom w odkrywaniu praktycznych możliwości, jakie niosą za sobą (wspomniane) nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka.